Surowe piękno Północy

Urządzenie gabinetu to nie lada wyzwanie dla każdego projektanta. Musi ono reprezentować właściciela na tyle wyraziście, aby przybywający goście wiedzieli, z kim mają do czynienia, ale jednocześnie zadbać o komfort jego samego. Przebywanie w pomieszczeniu, które wzbudza w nas niechęć czy przytłacza nadmierną ilością wzorów i barw, może skutecznie uniemożliwić efektywną pracę.

W czym tkwi urok?
Od lat, zwłaszcza przy projektowaniu stylowych gabinetów w renomowanych zawodach, poleca się motyw północy. Surowość i piękno tego rejonu Europy zachwycały przez wieki najlepszych mistrzów. Do dzisiaj nawet modne biurko w stylu skandynawskim wzbudza podziwi i wywołuje wrażenie obcowania z czymś magicznym, niedostępnym i tajemniczym – skrytym za mgłami dawnych dziejów.

Piękno zaklęte w drewnie
Jednak nie tylko biurka skandynawskie cieszą się popularnością. Zasadniczo wszystkie produkty wykonane z drewna pochodzenia norweskiego, szwedzkiego czy fińskiego bardzo szybko znajdą nabywców, chętnych do uchylenia rąbka tajemnicy, bez względu na cenę nabywczą – w tym wypadku bardziej liczy się jakość.

Jeżeli mowa o meblach w skandynawskim stylu biurko z całą pewnością wyróżnia się na tym tle również ze względu na swoje szczególne miejsce w gabinecie – centralne, to przy nim podejmuje się gości i najważniejsze decyzje.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *