Amerykańska recesja na salonach

Choć mogłoby się wydawać, że lata 50. były dla amerykańskiej gospodarki okresem trudnym, to dla wielu artystów okazał się to czas pełen inspiracji. Aby zagospodarować opuszczone fabryki, zaczęli projektować wnętrza, które swoją surowością przypominały ponure wnętrze zakładów przemysłowych tamtej epoki.

Brakuje tylko kół zębatych
Pomieszczenia utrzymane są w kolorystyce optycznie powiększającej przestrzeń, tak, aby wydawało się, stanowi ona wielką halę produkcyjną. Meble industrialne są wykonane ze stali, aluminium albo innego metalu, pasującego klimatem do całości.

Ściany, zazwyczaj konstrukcje nośne i przedziałowe do łazienki, zdają się nie dokończone, jakby prace zostały urwane w połowie. W dodatku industrialne meble same wyglądają, jakby miały za sobą nie jedną historię – zakupione były w dawnych zakładach pracy albo na targu staroci.

Przez okna wpada naturalne światło, brakuje firan lub zasłon, które mogłyby przeszkadzać. Lampy posiadają metalowe osłonki – są trwałe i surowe, jak oświetlenie hali zakładowej.

Należy pamiętać, że meble w stylu industrialnym od DutchHouse mają komponować się z ogólnym zamysłem projektu, dlatego większość z nich jest prosta, brakuje im wyszukanych zdobień czy specjalnych dodatków.

 

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii i oznaczony tagami . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz